Hem | Nyheter | Om oss | Ledning | Tempel | Förgårdar | Tidning | Kontakt

 

Stor Tempel Mästare Råd

Stor Mästare
Carin Nilsson Wiking

Agnsjödalsvägen 3
S-434 99 Kungsbacka
SVERIGE
Tel: +46 73 554 36 02
carin.nilsson.wiking@tempelbyggareorden.org
502 Ranrike

Vice Stor Mästare
Brit Fjell

Søre Fjellavegen 547
NO-5357 Fjell
NORGE
brit.fjell@tempelbyggareorden.org
Tel: +47 90 76 78 78
504 St. Sunniva

Stor Kansler
Margot Asplund

Kärnvägen 55
906 27 Umeå
SVERIGE
Tel: +46 73 275 13 71
margot.asplund@tempelbyggareorden.org
503 Umespiran

 

 

 

 

 

Stor Ceremoni Mästare
Margareta Gabrielsson

Mastvägen 13
SE-432 75 Träslövsläge
Tel: +46  72 554 91 44
margareta.gabrielsson@tempelbyggareorden.org
506 Athena

Stor Skatt Mästare
Britt-Marie Stocke

Hemvägen 12
SE-903 36 Umeå
Tel +46 (0)90-13 78 34
Tel: +46 705 122 558
britt-marie.stocke@tempelbyggareorden.org
503 Umespiran

Stor Kaplan
Lena Kvarnér

Ribegatan 41
164 45 Kista
SVERIGE
Tel: +46 736 92 45 73
lena.kvarner@tempelbyggareorden.org
501 Mälardrottningen

 

 

 

 

Stor Under Mästare
Kari Dahle Halvorsen

Trollvn. 9
NO-3292 Stavern
NORGE
Tel: +47 480 44 839
kari.dahle.halvorsen@tempelbyggareorden.org
505 Dronning Åsa